BASINDA BİZ


CNN TÜRK : SOĞUK HAVALARIN KALP KRİZİ ÜZERİNE ETKİLERİ

Soğuk havaların kalp krizi üzerine etkilerini Hastanemiz Kardiyoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç.Dr.Kadriye KILIÇKESMEZ CNN-Türk için değerlendirdi.

GUINNESS REKORU OLMAYA ADAY AMELİYAT

63 yaşındaki emekli tuba sanatçısı İhsan Özkaya'nın karnındaki ana atardamarında gelişen anevrizma ile bunun kadar önemli bir başka damar sorunu yaklaşık 10 saat süren zor bir ameliyatla Op.Dr. Macit Bitargil ve ekibi tarafından tedavi edildi.

Haberin ayrıntıları için tıklayınız.
https://www.medimagazin.com.tr/hekim/kamu-hast/tr-guinness-rekoru-olmaya-aday-ameliyat-2-16-72296.html
CNN TÜRK : İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sayın Mesut Gezer beraberindeki heyet hastanemize teşekkür ziyaretinde bulundu.

"BİYONİK GÖZ" AMELİYATI TÜRKİYE'DE İLK KEZ BİR KAMU HASTANESİNDE, ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE…

Tavuk karası (Retinis Pigmentosa) hastalığı nedeniyle görme kaybı yaşayan hastalara yönelik "Biyonik Göz" ameliyatı ilk kez Türkiye'de bir kamu hastanesinde, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı.

23 yıl önce görme yetisini yitiren Recep Kaya, hastanemiz Göz Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Dilek Güven ve ekibi tarafından kendisine yapılan Biyonik Göz operasyonu ile yeniden çevresini algılamaya başladı.

Biyonik Göz ameliyatı ile ilgili merak edilenleri, hastanemiz Göz Hastalıkları Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç.Dr. Dilek Güven NTV'ye değerlendirdi.

NTV HABER : MİKROCERRAHİ OPERASYONLARINDA "SPY FLORESANS GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ"

Mikrocerrahi operasyonlarında önemli yer tutan yeni sistem “ SPY Floresans Görüntüleme Sistemi “ artık Şişli Hamidiye Etfal'de…

ECRİN BEBEK ORGAN NAKLİ BEKLİYOR

Fin Tipi Nefrotik Sendrom ile hastanemizde dünyaya gelen ve şu an 12 aylık olan Ecrin bebeğin organ nakli için bekleyişi sürüyor.

Konu ile ilgili olarak; Ecrin bebeğin son durumunu, doktorları Çocuk Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr. Ali İhsan Dokucu ve Çocuk Nefroloji Uzmanı Uzman Dr. Nurver Akıncı değerlendirdi.


15 TEMMUZ GAZİSİ YAŞAR PARLAK’IN TEDAVİSİ TAMAMLANDI.

Uzun bir süredir hastanemizde tedavi gören 15 Temmuz gazisi Yaşar PARLAK, tedavisi tamamlanarak taburcu oldu. 15 Temmuz darbe gecesi yaşananları Anadolu Ajansı muhabiri Emrah GÜNEY'e anlattı.

https://www.youtube.com/watch?v=uUYknBbfglE


PROF.DR. ABDULKADİR ÜNSAL'IN AÇIKLAMASI

Gümüşsuyu Asker Hastanesi'nin Sağlık Bakanlığına Devri Süreci ve Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi'nin Son Durumu' ile ilgili sorulara Hastane Yöneticimiz Prof.Dr. Sayın Abdulkadir Ünsal tarafından açıklık getirildi.


PROF.DR. EROL KISMET'İN AÇIKLAMASI

Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığına Devri Süreci ile ilgili sorulara Genel Sekreterimiz Prof.Dr. Sayın Erol Kısmet tarafından açıklık getirildi.


ŞİZOFRENİYE KARŞI "BİRBİRLERİNE SARILARAK" TEDAVİ

Sağlık Bakanlığı nüfusu 300 binden fazla olan her yerde Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri açıyor. SABAH muhabiri, Şişli Hamidiye Etfal Nişantaşı Ruh Sağlığı Merkezi'ne konuk oldu. İstanbul Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Güven Bektemür "Fiziki mekan dar. İstanbul'da geniş mekân bulmak imkânsız hale geldi. Geniş bahçesi olan sosyal aktivitelerin rahatça yapılacağı yer arıyoruz. Bulamıyoruz" diyor. Merkezde Sera(28) ve Sebatay(56) Behar çifti birbirlerine sarılarak tedavi görüyor. 7 yıllık evli çift, şizofren. Ağır depresyonu birlikte atlatmak için çabalıyorlar. Çift, "Birbirimize sarılıyoruz, iyi geliyor" diyor.

HABERİN TAM METNİ İÇİN LİNKE TIKLAYIN
http://www.sabah.com.tr/saglik/2015/10/20/sizofreniye-karsi-birbirlerine-sarilarak-tedavi
“HABER TADINDA” EKİBİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

TRT Haber ekranlarında yayınlanan "Haber Tadında" programı ekibi Hastanemiz Organ Bağışı Birimi'nde organlarını bağışlayarak örnek bir davranış gösterdiler.

Yaptıkları programlarda da organ bağışı konusuna yer veren program sunucusu Sayın Özge Uzun, yönetmen Sayın Özlem Bülbül, yapımcı Sayın Mustafa Özdemir'e ve diğer yapım ekibine hastane yöneticiliği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

FOTO GALERİ için tıklayın

116 YILLIK KÖKLÜ EĞİTİM YUVAMIZ ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANEMİZİN BASINDA YER ALAN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ...

http://www.milliyet.com.tr/ozel-haber-suriyeli-genc-kadin-dogum-istanbul-yerelhaber-914106/
http://www.yenisafak.com/hayat/dogum-yaparken-kalp-krizi-gecirdi-2216599
http://www.kanalahaber.com/haber/yerel/dogum-yaparken-by-pass-ameliyati-oldu-248235/
http://www.ajans34.com/guncel/dogum-icra-ederken-kalp-krizi-kalp-aksesi-gecirdi-h46576.html
HASTANEMİZ YOĞUN BAKIM'DA 4.5 YILDIR TEDAVİ GÖREN HASTA HAKKINDA HABER

http://tv.gazetea24.com/index.php?y=1&z=2013-02-14%2019:35:00&i=87487
HASTANEMİZ ÇOCUK YOĞUN BAKIM'DA ÇOCUK NÖROLOĞU TARAFINDAN TAKİP EDİLEN HASTA HAKKINDA HABER

http://tv.gazetea24.com/index.php?y=304&z=2013-02-12%2018:53:00&i=87134
HASTANEMİZ KADIN DOĞUM VE ORTOPEDİ KLİNİKLERİNDE TEDAVİ GÖREN 9 AYLIK HAMİLE ŞİDDET MAĞDURU ANNE VE BEBEĞİ HAKKINDA HABERLER

http://tv.gazetea24.com/index.php?y=17&z=2013-02-12%2019:11:00&i=87136
http://t24.com.tr/haber/9-aylik-hamile-esini-balkondan-atti/223644
http://www.takvim.com.tr/Guncel/2013/02/13/siddete-inat-dogdu
http://www.sabah.com.tr/Yasam/2013/02/13/2kattan-atilan-kadin-sezaryenle-dogurdu
http://www.ankarahaber.com/haber/9-ayl%C4%B1k-hamile-kar%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1-balkondan-att%C4%B1/129440