FOTO GALERİ
SAĞLIK TESİSİMİZİN 2016 YILI DEĞERLENDİRMESİ VE HASTANE YÖNETİCİLERİ TOPLANTISI
23.02.17
Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinin 2016 yılı değerlendirmesi ve yöneticiler toplantısı 23 Şubat 2017 tarihinde Hastanemiz Prof. Dr. Suat Efe konferans salonunda yapıldı. Düzenlenen toplantıya Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Oktay İnci, İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Hasan Basri Velioğlu, Mali Hizmetler Başkanı Hakan Oruç, Hastane Yöneticileri ve Genel Sekreterlik Uzmanları katıldı. Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Abdülkadir Ünsal tarafından Hastanemizin 2016 yılına ait değerlendirme sunumu yapıldı.
KAZIM KARABEKİR’İN KIZI SAYIN TİMSAL KARABEKİR YILDIRAN’IN HASTANEMİZE ZİYARETİ
14.02.17
17 Ocak 2017 Salı günü Kazım Karabekir’in kızı Sayın Timsal Karabekir Yıldıran Hastanemize çok anlamlı bir ziyarette bulunmuştur. Sayın Karabekir’i Hastane Yöneticimiz Prof.Dr. Albulkadir Ünsal makamında ağırlamış olup karşılıklı samimi bir ortamda gerçekleşen sohbetlerinde duygusal anlar yaşanmıştır. Ayrıca Beşiktaş ve Ortaköy’de meydana gelen patlama sonucu Hastanemizde tedavi gören ve tedavisi devam eden yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunmuş, Hastane Yönetimine ve çalışan tüm personele göstermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkür etmiştir.
4.ULUSAL AKREDİTASYON SİSTEMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI HASTANEMİZDE DÜZENLENDİ
18.01.17
Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü tarafından Hastanemiz İbrahim Paşa Konferans salonunda 18 Ocak 2017 tarihinde 4.Ulusal Akreditasyon Sistemi Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Berktaş, İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Oktay İnci, Bakırköy Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Celal Yola, Eyüp Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Hasan Karaman, Hastanemiz Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Savaş Özdemir, kamu ve özel hastanelerinde çalışan kalite koordinatörleri ile çok sayıda misafirin katılımı gerçekleşmiştir.
KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANI’NIN HASTANEMİZE ZİYARETİ
16.01.17
14.01.2017 tarihinde Hastanemiz Çocuk Yoğun Bakım Servisinde çıkan yangın ile ilgili bilgi almak ve Hastanemiz Yönetimine geçmiş olsun dileklerinde bulunmak üzere 16.01.2017 tarihinde Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı KILIÇ Hastanemizi ziyaret etmiştir. Ayrıca Sayın Kılıç ziyaretlerinde olay anında müdahalede bulunan tüm çalışanlarımıza teşekkürlerini iletmiştir.
FAS KRALLIĞI BÜYÜKELÇİLİĞİNİN HASTANEMİZİ ZİYARETİ
03.01.17
01.01.2017 tarihinde İstanbul/Ortaköy’de meydana gelen terör saldırısı sonucu Hastanemizde tedavisi devam eden hastaları ziyaret edip bilgi almak üzere 03.01.2017 tarihinde Fas Krallığı Büyükelçilik Yetkilileri Hastanemizi ziyaret etmiştir. Hastanemizde tedavi gören hastalar adına Hastane Yöneticimiz Prof.Dr. Abdulkadir ÜNSAL’ın makamında memnuniyetlerini nezaket duyguları içerisinde dile getirdiler. Ayrıca Hastanemiz tüm çalışanlarına ve yönetimine teşekkür mektuplarını ilettiler.
4. ACİL HEMŞİRELİĞİ "ZAMANA KARŞI CAN" SEMPOZYUMU
10.01.17
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Acil Hemşireliği "Zamana Karşı Can" Sempozyumu 10 Ocak 2017 Salı günü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda gerçekleşti. Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr.Oktay İNCİ, İdari Hizmetler Başkanı Dr.Aşkın AYVAZ, Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Abdülkadir ÜNSAL, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hatice ÇAKMAKÇI ve çok sayıda sağlık görevlisi katıldı.
HEMŞİRE DUYGU TURAN’IN AVRUPA KİCK BOKS ŞAMPİYONLUĞU
10.01.17
Hastanemizde Kardiyoloji kliniğinde Hemşire olarak görev yapan Duygu TURAN, Slovenya ve Yunanistan’da düzenlenen 2016 Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonasında Milli Takım adına birincilik elde etmiştir. Hastane Yönetimi olarak bu büyük başarısından dolayı kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
KIRGIZİSTAN PARLAMENTOSU MİLLETVEKİLLERİ VE ELÇİLİK GÖREVLİLERİNDEN OLUŞAN HEYETİN ZİYARETİ
21.12.16
İkili ilişkilerimiz doğrultusunda Kırgızistan Cumhuriyeti ile 2014 yılında yaptığımız Sağlık Protokolü kapsamında hastanemizde tedavi görmüş/gören hastaların şifa bulması ve buna yönelik olarak memnuniyetlerini dile getirmek üzere 21.12.2016 tarihinde Kırgızistan Parlamentosu Milletvekilleri ve Elçilik Görevlilerinden oluşan heyet Hastane Yönetimine teşekkür mektubunu ve çeşitli yöresel hediyeler takdim ederek, KBB kliniği ekibini ve yatan hasta ziyaretinde bulundular.
İSTANBUL İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞܒNDEN HASTANEMİZE ZİYARET
15.12.16
Düzenlenen ziyarette, Beşiktaş’ta meydana gelen büyük patlamada yaralıların büyük çoğunluğunun Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmesi ile birlikte hastanemiz personeline, doktor ve hemşirelerine yaralılara karşı göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür edildi. Patlamada yaralanan polisler ziyaret edildi.

Daha sonra Acil Tıp Kliniği ziyaret edilerek personele karanfil dağıtıldı.
TSİM (TEMEL SAĞLIK İSTATİSTİK MODÜLÜ) EĞİTİM TOPLANTISI
16.11.16
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen "TSİM (Temel Sağlık İstatistik Modülü) Eğitim Toplantısı" hastanemizde yapıldı.
14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİĞİ
14.11.16
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle hastanemiz Endokrinoloji ve Metabolizma Kliniği tarafından düzenlenen etkinlikte; diyabetin önemi, diyabetle yaşam, diyabetik hastalarda beslenme, İnsülin kullanımı, diyabetin körlüğe kadar götüren etkileri üzerine bilgilendirmeler yapıldı. Programın son bölümünde uzmanlarımız tarafından katılımcıların soruları cevaplandırıldı.
AMELİYAT SONUCUNA IŞIK TUTAN SİSTEM
11.11.16
TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından hastanemize bağışlanan, mikrocerrahide çığır açan "SPY Floresans Görüntüleme Sistemi" düzenlenen törenle teslim alındı.
112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ TOPLANTISI HASTANEMİZDE YAPILDI
01.11.16
Yeni göreve başlayan İstanbul Sağlık Müdürü Doç. Dr. Kemal Memişoğlu önderliğinde yapılan toplantıda hem 112 sağlık çalışanları ile tanışmak hem de 112 Sağlık Çalışanlarının sahada karşılaştığı sorunlar ele alındı.
MEME KANSERİ FARKINDALIK TOPLANTISI
01.11.16
Meme Kanseri Farkındalık toplantısı yapıldı. 1-31 Ekim “Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı” kapsamında Genel Cerrahi Uzmanlarımızdan Doç.Dr. Bülent Çitgez tarafından yapılan toplantıda , meme kanserinde farkındalık ve erken teşhise vurgu yapıldı.
SULTANGAZİ VE SULTANGAZİ 2 NOLU EĞİTİM AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİMİZ AÇILDI.
18.10.16
Hastanemize bağlı olarak faaliyet gösterecek olan "Sultangazi" ve "Sultangazi 2 Nolu Eğitim Aile Sağlığı Merkezi" ile Sultangazi Gazi Sağlıklı Yaşam Merkezinin açılışı İstanbul ili Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Sayın Erol KISMET, Sultangazi İlçe Kaymakamı Sayın Ali USLANMAZ, Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit ALTUNAY, İstanbul İl Halk Sağlığı Müd.Yardımcısı Sayın Bayram ÇİÇEK, Hastane Yöneticimiz Prof.Dr. Sayın Abdulkadir ÜNSAL, Hastanemiz Aile Hekimliği Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç.Dr. Sayın Dilek TOPRAK ve ilçe halkımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
VAN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ OP.DR. SAYIN HEYBET SEMUR HASTANEMİZİ ZİYARET ETTİ.
19.10.16
Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yürütülmekte olan Sağlık Turizmi "Van Destinasyonu" isimli proje kapsamında Genel Sekreter Op.Dr. Heybet SEMUR, İdari Hizmetler Başkanı Yaşar BEYGO, AR-GE Birim Sorumlusu Emine GERÇEK, Dermatoloji Uzmanı Doç.Dr. Yavuz YEŞİLOVA ve ilgili branş uzmanlarının katılımı ile bilgi alışverişinde bulunmak ve Plastik Cerrahi ve Dermatoloji Kliniklerimizin işleyişini yerinde görmek maksadıyla hastanemize bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Hastane Yöneticimiz Prof.Dr. Sayın Abdulkadir ÜNSAL tarafından hastanemizde yürütülen "Sağlık Turizmi" çalışmaları hakkında konuk Genel Sekreter ve ekibine bilgi verilmiştir.
AİLE HEKİMLİĞİ KLİNİĞİ DARÜLACEZE ZİYARETİ
19.05.16
19 Mayıs …
Ulu önderimizin bize armağan ettiği “Gençlik ve Spor Bayramı” mızın yanı sıra bu günün bir özelliği de “Dünya Aile Hekimleri Günü” olmasıdır. Bu günü ve Aile Hekimliği misyon ve vizyonunu yaşatmak, tanıtmak ve sürdürmek için Şişli Hamidiye Etfal Aile Hekimliği Kliniği geleneksel hale getirdiği faaliyetlerini  bu yıl da gerçekleştirdi.
Aile Hekimliği Disiplini dil, din, ırk ayırt etmeksizin yer yaşta kişiyi kucakladığı görüşünü ön plana çıkarmak amacıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Darülaceze ve kreş ziyaretlerini  gerçekleştirdi. Küçük hediyelerle yaşlı insanlarımızın gönüllerini alırken, kimsesiz miniklerimizle kısa süreli de olsa sevgi paylaşıldı.
Sevginin evrenselliği, her yaştaki insandan öğrenecek bir şeylerimizin olması Aile Hekimliği ruhu ile birleşince günün anlamı daha da arttı.
Gelecek yıllarda, nice 19 Mayıs’larda Etfal Ailesi olarak tekrar bir araya gelmek dileğiyle….  
İSTANBUL TEKNİK ÜİVERSİTESİ VE HALİÇ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE ORGAN BAĞIŞ KAMPANYASI
17.05.16
Her yıl düzenli olarak organ bağış kampanyası gerçekleştirdiğimiz İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NE bu yıl üniversitenin talebi üzerine HALİÇ ÜNİVERSİTESİNİ DE ekledik.
HASTANEMİZDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ 4
23.04.16
Çocuk Kliniklerinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenlenmiştir.

Bu güzel organizasyonda çocuklarımızın yüzünü güldüren ve güzel vakit geçirmesini sağlayan Merve Çakmakcı, Feyza Tarakçı, Büşra Akdeniz, Yeşim Gökçe, Ceren Öztürk ve Ekin Topuz'a teşekkür ederiz.
HASTANEMİZDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ 3
23.04.16
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını” gününde hastanemiz yemek hizmetleri ekibi ve İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğünün organizasyonu ile Çocuk Kliniklerinde yatarak tedavi gören çocuklarımızı ziyaret ve hediye dağıtımı etkinlikleriyle kutladık.

“Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler”
"Sevgili Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun."
HASTANEMİZDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ 1
15.04.16
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını” 15 Nisan 2016 tarihinde hastanemiz konferans salonunda düzenlediğimiz “Bir Kümes Müzikali” isimli çocuk tiyatrosu etkinliğinde çocuklarımızla birlikte kutladık.

"Sevgili Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun."
4. ÇOCUK DOSTLARI KONGRESİ
24.03.16
24-26 Mart 2016 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze Kongre Merkezinde "Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi" çatısı altında İstanbul'da Pediatri Eğitimi veren tüm Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin birlikteliğinde Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin gerçekleştirdiği geleneksel 4. Çocuk Dostları Kongresi 23 farklı il ve 56 kurumdan 1713 gönüllü Çocuk Dostunun katılımı ile büyük bir coşku içinde tamamlandı.
YOĞUN BAKIM HEMŞİRELİĞİ SEMPOZYUMU
11.03.16
Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz “Yoğun Bakım Hemşireliği Sempozyumu”, 11 Mart 2016 Cuma günü Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

İstanbul İli Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sayın Prof.Dr.Erol KISMET, Tıbbi Hizmetler Başkanı Sayın Uz.Dr.Mehmet Taşkın EGİCİ ve Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Sayın Prof.Dr.Abdülkadir ÜNSAL ve çok sayıda sağlık görevlisi katıldı.

Açılış konuşmalarını Genel Sekreterimiz Sayın Prof.Dr.Erol KISMET, Hastane Yöneticimiz Sayın Prof.Dr.Abdülkadir ÜNSAL ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Sayın Serap ŞİŞMAN’ın yaptığı sempozyum programında: “Yoğun Bakım Ünitesinde Yatan Hastaların Kalış Sürelerini Etkileyen Faktörler”, “Yoğun Bakım Ünitelerindeki Mesleki Riskler”, “HIV’li Hastalarda Hemşirelik Bakımı”, “Yoğun Bakımda Hemofiltrasyon”, “Yoğun Bakımdaki Enfeksiyonlar”, “Beyin Anevrizmalarında Hemşirelik Bakımı” ve “Kafa Travmaları” konulu sunumlar yapılmıştır.
SERKAN GÖLEN VEDA TÖRENİ
06.04.16
Hastanemiz Bilimsel Konsey toplantısında kurumumuzdaki görevinden ayrılan Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürümüz Serkan GÖLEN için veda töreni yapıldı. Kendisine Yöneticimiz Prof. Dr. Abdulkadir ÜNSAL tarafından plaket ve hediyeleri takdim edildi.
VEDA TÖRENİ
19.01.16
Hastanemiz İdari Konsey toplantısında kurumumuzdaki görevlerinden ayrılan Başhekim Yardımcımız Uz. Dr. Mesut DEMİR, İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcımız Gıyasettin YAMAN ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcımız Yeliz LEBLEBİCİ için veda töreni yapıldı. Kendilerine Plaket ve hediyeleri takdim edildi.
PROF.DR.M.GAZİ YAŞARGİL SEMPOZYUMU
15.01.16
Dünya Beyin Cerrahisi federasyonu tarafından yüzyılın Beyin cerrahı seçilen Prof. Dr. M. Gazi YAŞARGİL adına 15 Ocak 2016 tarihinde hastanemizde “Epilepsi Cerrahisi Sempozyumu” düzenlenmiştir.
Sempozyuma Genel Sekreterimiz Uz. Dr. Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz. Dr. M. Taşkın EGİCİ, İdari Hizmetler Başkanımız Dr. Aşkın AYVAZ, Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Abdülkadir ÜNSAL, Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Adem Yılmaz, Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr.A.Murat Müslüman ve sağlık çalışanları katıldı.
ÇOCUK İZLEM MERKEZİ AÇILIŞI
14.01.16
Hastanemiz bünyesinde faaliyet gösterecek olan ÇİM (Çocuk İzlem Merkezi), İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Önder Yaman, İstanbul Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Öztürk, Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Güven Bektemür, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Önal İnaltekin, Çocuk Şube Müdürü Özlem Temür, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz. Dr. M. Taşkın Egici, İdari Hizmetler Başkanımız Dr. Aşkın Ayvaz, Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Abdülkadir Ünsal, paydaş kuruluş temsilcileri ve sağlık çalışanlarının katılımıyla açıldı.
3. ACİL HEMŞİRELİĞİ SEMPOZYUMU
22.12.15
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Acil Hemşireleri Sempozyumu, 22 Aralık Salı Günü Şişi Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda gerçekleşti. Genel Sekreterimiz Uz. Dr. Güven Bektemür, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz. Dr. M. Taşkın Egici, Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Abdülkadir Ünsal ve çok sayıda sağlık görevlisi katıldı. Açılış konuşmalarını Genel Sekreterimiz Uz. Dr. Güven Bektemür, Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Abdülkadir Ünsal ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hatice Çakmakçı’nın yaptığı sempozyum programında, Hızır Acilden Günümüze, Kriz Merkezi Koordinatörlüğünün İşleyişi ve Acil Servis Koordinasyonu, Acil Serviste Sıkıntılı Vakalarda Hemşirelik Yaklaşımı, Demografik Yapıda Bonzai Kullanımı, Acil Serviste Hemşirelik Yönetimi gibi konularda sunumlar yapıldı.
DR. ALİ RIZA KÖKSAL VE DR. SALİH BOĞA'NIN BAŞARISI
04.12.15
24-28 Ekim 2015 tarihlerinde Barselona'da yapılan 23. UEGW (Avrupa Gastroenteroloji Haftası)'de "Increased insulin resistance is an independent risk factor for post-ERCP pancreatitis" adlı çalışa ile Gastroenteroloji Kliniği'nden Dr. Ali Rıza Köksal "Posters of Excellence" ödülünü, Dr. Salih Boğa "National Scholar-Young Investigator Award" ödülünü kazanmışlardır.
T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU SAĞLIK BAKIM VE HASTA HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞININ YERİNDE GÖZLEM VE DEĞERLENDİRME ZİYARETLERİ
26.11.15
Kamu Hastaneler Kurumu Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yıldız DEMİRBAŞ ve ekibi;Hastanemize Sağlık Bakım Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Hizmetleri alanında yerinde gözlem ve değerlendirme ziyaretlerinde bulundular.
( 1 ) ( 2 ) ( 3 ) ( 4 ) ( 5 ) ( 6 ) ( 7 ) ( 8 ) ( 9 ) >>