FOTO GALERİ
DÜNYA DİYABET GÜNÜ KUTLANDI
18.11.15
Dünya Diyabet günü nedeniyle hastanemizde 18 Kasım Çarşamba günü diyabet hasta okulu programı düzenlendi.

Dünya diyabet günü nedeniyle düzenlenen hasta okulu programı;hasta, hasta yakınları ve çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. İlk olarak Prof. Dr. Yüksel Altuntaş “Türkiye’de ve dünyada diyabetin durumu” konulu bir konuşma yaptı. Daha sonra Diyetisyen Nebile Dertli “Diyabette doğru beslenme” , Uz. Dr. Nilay Ergen “Diyabette doğru egzersiz” ve Uz. Dr. Esra Çil Şen “Diyabette doğru tedavi” konulu konuşmalar yaptılar. Program soru cevap bölümüyle sona erdi.
TÜRKİYE VE ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL'İN GURURU ŞAMPİYON DUYGU TURAN
18.11.15
Hastanemiz çalışanlarından Duygu Turan 25 Ekim-01 Kasım 2015 tarihleri arasında Belgrad/Sırbistan'da yapılan Woko Dünya Büyükler Kick Box Şampiyonasında 50 kg Kick Light branşında şampiyon olmuştur.

Duygu Turan'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
10 KASIM 2015... SAYGIYLA ANIYORUZ...
10.11.15
Şişli Hamidiye Etfal ailesi olarak ATAMIZı 77. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE saygıyla andık.
SEDEFLE YAŞAMAK HASTA OKULU
04.11.15
Hastanemiz Hasta Okulu etkinlikleri kapsamında, Sedef hastaları ve yakınları için bir "Hasta Bilgilendirme" toplantısı düzenlendi. Hastanemiz İbrahim Paşa Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Sedef Hastaları Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Yıldırım, Dermatoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç.Dr. İlknur Altunay, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği Başasistanı Doç. Dr. Jülide Öncü ve Endokrinoloji ve Metabolizma Kliniği İdari Sorumlusu Dr. Feyza Yener Öztürk katılarak sedef hastalığı ile ilgili bilgiler verdiler. Toplantının soru cevap bölümünde uzmanlarımız toplantıya katılan vatandaşlarımızın sorularını yanıtladılar.
MALİYET ANALİZ ÇALIŞMALARI
27.10.15
Sayın Genel Sekreterimiz Uz.Dr. Güven BEKTEMUR, Mali Hizmetler Başkanımız Hakan ORUÇ, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı Finansal Analiz Daire Başkanlığı Finansal Analiz Uzmanları, Genel Sekreterliğimiz Finansal Analiz Birimi uzmanı ve çalışanları, İstanbul Kuzey Genel Sekreterliği Finansal Analiz Uzmanı, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mali birim sorumluları ve değerli beyin cerrahi, anastezi uzmanları ile İdari ve Mali İşler Müdürü Abdullah BAKAR, Hasta ve Sağlık Otelciliği Müdürü Serkan GÖLEN, Müdür Yardımcıları, Başhekim yardımcıları ve ilgili birim sorumlularının katılımı ile Hastanemiz Suat Efe Konferans salonunda Kranial Cerrahi işlemlerine yönelik maliyet analiz çalışması yapılmıştır.
2015-2016 AKADEMİK EĞİTİM YILI AÇILIŞI VE YENİ HİZMETE SUNULAN BİRİMLERİN AÇILIŞ TÖRENİ
19.10.15
Hastanemiz 2015-2016 Akademik Eğitim Yılı Açılışı ve yeni hizmete sunulan birimlerin açılış töreni Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, Şişli İlçe Kaymakamı Salih Işık, Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Güven Bektemur, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Memet Taşkın Egici, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Aşkın Ayvaz, Yöneticimiz Prof. Dr. Abdülkadir Ünsal, Endokrin Kliniği Eğitim Görevlisi Prof. Dr. Yüksel Altuntaş ve hastane çalışanlarının katılımlarıyla gerçekleşmiştir. Programın ikinci bölümünde Acil Tıp Kliniği yenilenen sarı alan, Kalp ve Damar Cerrahi Yoğun Bakım, Koroner Anjiyografi Ünitesi, Mikrocerrahi Eğitim Ünitesi ve Organ Nakil Merkezi ziyaret edilmiş; Kardiyoloji Kliniği hizmete açılmıştır.
HASTANEMİZİN İLK BAŞHEKİMİ İBRAHİM PAŞA'NIN KIZI BEHİRE GÜNEY GERHARDT'TAN HASTANEMİZE ZİYARET.
29.09.15
Hastanemizin ilk başhekimi İbrahim Paşa'nın kızı Behire Güney Gerhardt hastanemiz yöneticiliğine ziyarette bulundular. Ziyarette; Yöneticimiz Prof. Dr. Abdulkadir Ünsal, Endokrin ve Metabolizma Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof.Dr. Yüksel Altuntaş ve Yenidoğan Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Hasan Sinan Uslu da kendilerine eşlik ettiler.
MÜSTEŞAR YARDIMCISI SAYIN HÜSEYİN ÇELİK’TEN HASTANEMİZE ZİYARET
01.09.15
Sağlık Bakanlığı Koordinasyon, Stratejik Plan ve Strateji Geliştirme Başkanlığı’ndan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, hastanemizi ziyaret etti. Genel Sekreterimiz Uz.Dr.Güven Bektemür, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz.Dr.Memet Taşkın Egici, Mali Hizmetler Başkanı Hakan Oruç, hastanemiz yöneticisi Prof.Dr.Abdülkadir Ünsal ve sorumlu müdürlerin eşlik ettiği ziyarette, hastanemizdeki çeşitli birimleri gezerek bilgi alan Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, hastane çalışanları ve hastalarla da sohbet etti.
HASTANEMİZ NİŞANTAŞI TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNİN ETKİNLİĞİ
21.08.15
Hastanemize bağlı Nişantaşı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, takiplerinde olan misafirleri ile Maçka parkında düzenledikleri piknik organizasyonunda buluştular. Organizasyona Genel Sekreterimiz Sayın Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Sayın M.Taşkın EGİCİ, Uzman Sayın Meral KÖKCAN, Hastanemiz Başhekim Yardımcısı Sayın Nurgül OSMANBEYOĞLU ile H.H. ve Sağlık Otelciliği Müdürü Sayın Serkan GÖLEN katılmışlardır.
BEŞİKTAŞ KAYMAKAMI ABDULLAH KALKAN VE BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI MURAT HAZİNEDAR’IN HASTANEMİZ ZİYARETİ
24.08.15
Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hastanemizi ziyaret etti.
“HABER TADINDA” EKİBİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
18.08.15
TRT Haber ekranlarında yayınlanan "Haber Tadında" programı ekibi Hastanemiz Organ Bağışı Birimi'nde organlarını bağışlayarak örnek bir davranış gösterdiler.

Yaptıkları programlarda da organ bağışı konusuna yer veren program sunucusu Sayın Özge Uzun, yönetmen Sayın Özlem Bülbül, yapımcı Sayın Mustafa Özdemir’e ve diğer yapım ekibine hastane yöneticiliği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.
GENEL SEKRETERİMİZ UZ.DR.GÜVEN BEKTEMÜR’ÜN HASTANEMİZİ ZİYARETİ
29.07.15
29.07.2015 tarihinde Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. M. Taşkın EGİCİ, Hastanemiz Acil Tıp Kliniğinin yenilenen bölümleri, yeni fiziki yerine taşınan Koroner Yoğun Bakım Ünitesi ve hastane eczanesine ziyaret gerçekleştirdi.
EVRENSEL SAĞLIK KAPSAYICILIĞI (UHC) ORTAK ÖĞRENME AĞI ÇALIŞMA ZİYARETİ
22.07.15
Evrensel Sağlık Kapsayıcılığı (UHC) Ortak Öğrenme Ağı tarafından 22 Temmuz 2015 tarihinde Şişli Hamidiye Etfal E.A. Hastanemize çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Evrensel Sağlık Kapsayıcılığı Ortak Öğrenme Ağı’nın 22 ülkedeki UHC programlarının uygulanmasına ve teorik alt yapısına ilişkin girişimlerin takip edildiği doktorlar arası öğrenme platformu özelliği taşıdığı, yılda bir kez toplanan ve üst düzey politika belirleyicilerden oluşan Yönlendirme Grubu tarafından yönetildiği belirtilmektedir. Bu yıl düzenlenecek olan Yönlendirme Grubu toplantısı İstanbul’da gerçekleştirileceğinden, ülkemizde uygulanan sağlık sistemi reformlarının ilk elden anlaşılması için toplantı öncesinde birinci basamak sağlık kuruluşu ve büyük ölçekli bir hastane olarak Şişli Hamidiye Etfal E.A. Hastanemize yönelik çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.
5 MAYIS, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (DSÖ) EL HİJYENİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
10.07.15
5 Mayıs, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından El Hijyeni Günü olarak kabul edilmiştir. 2005 yılında başlayan uygulama, 2009 yılından itibaren, "HAYAT KURTAR: Ellerini Yıka" (SAVE LIVES: Cleanyourhands) sloganıyla kampanyaya dönüştürülmüştür. 2015 yılında hastanemiz DSÖ tarafından tüm dünya çapında düzenlenen "GÜVENLİK ELLER" (Safehands) kampanyasına çalışanlarımızla beraber gerçekleştirilen etkinliğe katılmıştır. "El yıkama, hastane enfeksiyonlarının önlenmesinde en etkili ve ucuz yöntemdir."
HASTANEMİZ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
25.06.15
Hastanemiz geleneksel iftar yemeği ,Genel Sekreterliğimiz Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz.Dr. Memet Taşkın EGİCİ , Hastanemiz Yöneticisi Prof.Dr. Abdülkadir ÜNSAL , Hastanemiz Yöneticileri, emekli hocalarımız, hekimlerimiz ve hastane çalışanlarımızın katılımlarıyla gerçekleşti.
KALP VE DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİNİN AÇILIŞ TÖRENİ
20.05.15
Hastanemizde yeni hizmete giren Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinin açılışı Genel Sekreterimiz Uz.Dr.Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz.Dr.Memet Taşkın EGİCİ, Hastanemiz Yöneticisi Prof.Dr.Abdülkadir ÜNSAL, Hastanemiz Yöneticileri, Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç.Dr.İsmail KORAMAZ, hekimlerimiz ve hastane çalışanlarımızın katılımlarıyla gerçekleşti.
HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ
14.05.15
Hastanemiz Konferans Salonu'nda 14.05.2015 tarihinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü'nün koordinasyonunda, 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası Etkinlikleri kapsamında, “3.Hemşirelik Sempozyumu” düzenlenmiştir. Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Güven BEKTEMÜR, Hastane Yöneticisi Prof.Dr. Abdulkadir ÜNSAL ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hatice ÇAKMAKCI açılış konuşmalarını yaptığı sempozyumda İstanbul geneli hastanelerden 450 sağlık personeli katılmıştır.
PERSONEL EĞİTİMLERİ
13.05.15
Genel Sekreterliğimiz ve Şişli Meslek Yüksekokulu ile yapılan protokol neticesi, Hastanemiz Konferans salonunda veri giriş hizmetlerinde bulunan çalışanlarımıza eğitimler düzenlenmeye devam edilmektedir. 11.05.2015 ve 13.05.2015 tarihlerinde "Beden Dili" ile "İletişim ve Empati" konulu eğitimler interaktif katılım ile gerçekleştirilmiştir.
KORONER ANJİOGRAFİ ÜNİTESİ
12.05.15
SAĞLIK BAKANLIĞI TKHK SAĞLIK TESİSLERİ ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANI SAYIN MUHAMMED BAYRAM’IN HASTANEMİZ ZİYARETİ
29.04.15
Sağlık Bakanlığı TKHK Sağlık Tesisleri Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Muhammed BAYRAM Hastanemiz Acil Tıp Kliniği işleyişi ve renovasyon çalışmalarını yerinde görmek ve bilgi almak üzere ziyaret etmiştir.
HASTANEMİZDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI ÇOCUKLARIMIZLA KUTLADIK.
23.04.15
Hastanemiz H.H.ve Sağlık Otelciliği Müdürlüğü, yemekhane ekibi ve İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğünün organizasyonu ile Çocuk Kliniklerinde yatarak tedavi gören çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını etkinliklerle kutladık.

"Sevgili Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun."
ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HAYRİ İNÖNÜ BEYİN HASTANEMİZE ZİYARETİ
08.04.15
Şişli Belediye Başkanı Sayın Hayri İNÖNÜ ve ekibi Hastanemiz Çocuk Onkoloji-Hematoloji Kliniği hastalarını ziyaret etmiştir.
Ziyaretleri esnasında Hastane Yöneticimiz Prof.Dr.Abdülkadir ÜNSAL, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Serkan GÖLEN, Çocuk Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç.Dr. Yıldız YILDIRMAK ve Çocuk Kliniği Başasistanı Uzm.Dr.Bahar GENÇ eşlik etmişlerdir.
3. ÇOCUK DOSTLARI KONGRESİ
03.04.15
Türkiye’nin ilk Çocuk Hastanesi ve 116 yıldır tüm Türkiye’ye hizmet veren köklü çınar, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanemizin, gelenekselleşen 3.Çocuk Dostları Kongresi 2 – 4 Nisan 2015 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir.

3 Nisan 2015 te Genel Sekreterimiz Uz.Dr.Güven BEKTEMÜR,Hastane Yöneticimiz Prof.Dr. Abdülkadir ÜNSAL,Yenidoğan Yoğun Bakım Kliniği Eğitim sorumlusu Doç.Dr.Hasan Sinan USLU ve Yenidoğan Yoğun Bakım kurucusu Prof.Dr. Asiye NUHOĞLU ‘nun değerli katılımları ve konuşmaları ile açılışı yapılmıştır.

Kongrede ağırlıklı olarak, güncel genel pediatri alanında bilinmesi gereken önemli temel taşları gözden geçirilmekte ve konusunda tecrübeli hocalarımızca bilgileri yeniden toplama ve yeniliklere hakim olma imkanı sağlanmaktadır.
HASTANEMİZ ÇOCUK KLİNİĞİNDE HEDİYE DAĞITIMI
31.03.15
Hayırsever bir bağışçının Hastanemizde yatan çocuklarımız için bağışladığı kıyafetler, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürlüğünün organizasyonunda, Çocuk kliniği sorumlu Hemşiresi ve çalışanlarınca yerinde dağıtıldı.
ENFEKSİYON TOPLANTISI H1N1 ŞÜPHELİ DOMUZ GRİBİ VAKA VE VİRAL PNÖMONİ
27.03.15
Ülkemizde son günlerde yeniden görülmeye başlayan H1N1 virüsü (domuz gribi) ve Viral Pnömoni tanısı ile yatan vakalara ilişkin olarak, Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğimizde, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz. Dr.Memet Taşkın EGİCİ başkanlığında, sağlık tesislerimizde görevli “Başhekim Yardımcıları ve Enfeksiyon Uzman Hekimler”ile biraraya gelinerek, toplantı yapılmıştır.
24.TEMEL MİKROCERRAHİ KURSUNA HASTANEMİZ EV SAHİPLİĞİ YAPTI.
17.03.15
Hastanemiz 17-21 Mart 2015 tarihlerinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği Eğitim ve İdari Sorumluları Doç.Dr.Semra Hacıkerim Karşıdağ ve Doç.Dr.Ayşin Karasoy Yeşilada'nın organizasyonunda ve yönetiminde "24.Temel Mikrocerrahi Kursu"na ev sahipliği yaptı. İl Sağlık Müdür Yardımcımız Uzm.Dr.Çiğdem YAZICI ERSOY, Genel Sekreterimiz Uzm.Dr.Güven BEKTEMÜR, Hastane Yöneticimiz Prof.Dr.Abdülkadir ÜNSAL, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Yöneticileri, Kurs düzenleme kurulu üyelerinin açılış konuşmaları ve ardından değerli kursiyerlerin 5 gün boyunca katılımlarıyla kurs, başarı ile tamamlanmıştır.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN ÇALIŞANLARIMIZA TIP BAYRAMI KUTLAMASI ZİYARETLERİ
13.03.15
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlamak üzere ziyaretlerde bulunmuş, karanfil dağıtımı ile günü anlamlandırmışlardır.
AFRİKA ÜLKELERİNDEN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN HASTANEMİZE ZİYARETLERİ
11.03.15
Almanya Uluslar arası İşbirliği Kurulu ile Dünya Bankası organizasyonunda, Uganda Sağlık Bakanı başta olmak üzere Afrika ülkelerinin (Uganda, Zambia, Güney Afrika, Kenya, Nigeria, Ethiopia) üst düzey yöneticileri Hastanemizi ziyarette bulundular.
Genel Sekreterimiz Uzm.Dr. Güven BEKTEMÜR beyinde katıldığı , Hastanemiz Konferans Salonunda Hastanemize dair genel bilgiler, Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında sağlık sistemine dair sunumlar yapılıp, interaktif bir toplantı gerçekleşmiştir.
Sonrasında hastanemiz alanlarından; Tıbbi Onkoloji Teşhis ve Kemoterapi Binası, poliklinikler, Radyoloji, Biyokimya laboratuarları ziyaret edilip,yerinde işleyişe dair bilgiler paylaşıldı.
PERSONEL EĞİTİMLERİ
05.03.15
Genel Sekreterliğimiz ve Şişli Meslek Yüksekokulu ile yapılan protokol neticesi, Hastanemiz Konferans salonunda veri giriş hizmetlerinde bulunan çalışanlarımıza eğitimler düzenlenmiştir.

04.03.2015 tarihinde “Beden Dili” konulu eğitim,05.03.2015 tarihinde “İletişim ve Empati” konulu eğitim interaktif katılım ile gerçekleştirilmiştir.
GENEL SEKRETERİMİZİN HASTANEMİZDE HASTA ZİYARETLERİ
04.03.15
04.03.2015 tarihinde Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. M. Taşkın EGİCİ, Hastanemiz yeni hizmete açılan Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Klinik ve Yoğun Bakım Ünitesinde hasta ziyaretlerinde bulundular.
<<   ( 1 ) ( 2 ) ( 3 ) ( 4 ) ( 5 ) ( 6 ) ( 7 ) ( 8 ) ( 9 ) >>