FOTO GALERİ
KALP VE DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİ VE YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI.
26.02.15
Hastanemizde Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği ve Yoğun Bakım Ünitesi hizmete açılmıştır.
ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HAYRİ İNÖNÜ BEYİN HASTANEMİZE ZİYARETİ
17.02.15
Şişli Belediye Başkanı Sayın Hayri İNÖNÜ ve ekibi Şişli Belediyesi tarafından Acil Tıp Kliniği önüne yapılmış olan hasta yakınları bekleme ve bilgilendirme salonu, ayrıca Acil Tıp Kliniği sarı ve yeşil alan renovasyon çalışmaları ve hastanemize verdikleri koşulsuz diğer hizmetler ile ilgili hastanemizi ziyaret etmiştir.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARININ HASTALARIMIZI ZİYARETİ
16.02.15
Hastanemiz yönetimi tarafından koordine edilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanları tarafından hastanemizde yatan hasta ziyaretleri yapılmıştır. Bu ziyaretler esnasında hasta ve yakınlarına karanfil ve kolonya hediye edilerek, hastaların dertleri dinlenmiş, sıkıntılarına ortak olunarak moral verilmiştir.
MALİ HİZMETLER BAŞKANLIĞINDA İDARİ VE MALİ İŞLER MÜDÜRLERİ İLE HASTA HİZMETLERİ VE SAĞLIK OTELCİLİĞİ MÜDÜRLERİNİN AYLIK OLAĞAN TOPLANTISI
11.02.15
Mali Hizmetler Başkanı Sayın Hakan ORUǒun Başkanlığında, Genel Sekreterliğimize bağlı Hastanelerin İdari ve Mali İşler Müdürleri ile Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürlerinin aylık olağan toplantısı 11.02.2015 tarihinde Hastanemiz Suat Efe Konferans Salonunda gerçekleşmiştir.
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
13.02.15
Hastanemizde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından her gün akşam saatlerinde özellikle acil servislerimize başvuran hasta ve yakınlarına çorba ve su ikramlarına başlanmıştır.
YOĞUN BAKIM HEMŞİRELİĞİ SEMPOZYUMU
11.02.15
Hastanemiz Konferans Salonu’nda 11.02.2015 tarihinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, Erişkin Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım ve Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Hemşirelerinin hazırladığı, Yoğun Bakım Klinikleri Eğitim Sorumlularının katkıda bulunduğu “Yoğun Bakım Hemşireliği Sempozyumu” gerçekleştirilmiştir.
HASTANE YÖNETİCİLİĞİ DEVİR TESLİM VE VEDA TÖRENİ
16.01.15
Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileri, İdari Sorumlu ve Eğitim Sorumlusu değerli hocalarımızın katılımlarıyla "115 yıllık köklü kurumumuza yaptıkları özverili ve yürekli katkıları ile yönetim kadrosundan ayrılan Hastane Yöneticisi Sayın Doç.Dr. Hasan Sinan USLU ve İdari Mali İşler Müdürü Sayın Hatip AYDIN Beye veda ve devir teslim töreni" gerçekleştirilmiştir.
GELENEKSEL 1. ANI VE HİKAYE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
24.12.14
24 Aralık 2014 tarihinde Genel Sekreterliğimiz tarafından organize edilen 1. Anı ve Hikaye Yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Törene Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Güven BEKTEMÜR, İdari Hiz. Başkanımız Dr. Aşkın AYVAZ, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. Mehmet Taşkın EGİCİ, Mali Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. Mehmet ERBAKAN, Türk Kızılay'ı İstanbul İl Başkanı İlhami YILDIRIM, Hastanemiz Yöneticisi Doç. Dr. H. Sinan USLU, sivil toplum örgütü temsilcileri, gazeteciler, hastane idarecilerimiz ve sağlık çalışanları katıldılar.
ÇOCUK HEMATOLOJİ VE ONKOLOJİ POLİKLİNİKLERİ & KEMOTERAPİ ÜNİTESİNİN AÇILIŞI
22.12.14
Renovasyonu Kansersiz Yaşam Derneğinin koşulsuz destekleri ile gerçekleştirilen Hastanemiz Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Poliklinikleri & Kemoterapi Üniteleri katılımın yoğun olduğu bir törenle hizmete açıldı. Törene Genel Sekreterimiz Sayın Uz. Dr. Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz. Dr. M. Taşkın EGİCİ, Kansersiz Yaşam Derneği üyeleri, Çocuk Hastalarımız, aileleri ve basın mensupları katıldı. Hastanemiz Yöneticisi Doç. Dr. H. Sinan USLU, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları İdari Sorumlu Doç. Dr. Zeynep Yıldız YILDIRMAK, Kansersiz Yaşam Derneği Başkanı Sn. Dida Didem KAYMAZ ve Kansersiz Yaşam Derneği Yön. Kur. Üyesi Sn. Bruno MEDİNA’ nın katılımlarıyla Kansersiz Yaşam Derneğinin desteği ile yenilenen Çocuk Onkoloji/Hematoloji Poliklinik alanları ve ayaktan Kemoterapi Ünitesinin açılışı gerçekleştirildi. Kurdela kesimi ve konuşmalardan sonra törene ünitenin fuaye salonunda çocuklarla birlikte pasta kesilerek devam edildi.
GENEL CERRAHİ KLİNİĞİ AKREDİTASYON TÖRENİ
19.12.14
Türk Cerrahi Derneği Türk Cerrahi Yeterlilik Kurulu Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme Komisyonu Hastanemiz Genel Cerrahi Kliniğine “Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlilik Belgesi” verdi. Yapılan törene Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz Sayın Uz. Dr. Güven Bektemür’de katılırken Hastanemiz Yöneticisi Doç. Dr. H. Sinan Uslu Hastanemizin Bilimsel ve Eğitsel yönünün geleneksel ailesel yapısıyla sevginin birlikteliğinde hızla daha iyiye doğru ilerlediğinin altını çizdi ve emeği geçenlere teşekkür etti. Klinik idari ve eğitim sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Mihmanlı, Doç. Dr. Gürkan Yetkin ve Doç. Dr. Mehmet Uludağ başta olmak üzere Genel Cerrahi kliniğimize şükranlarımızı sunuyoruz.
RAHİM HOCAMIZIN EMEKLİLİK TÖRENİ
18.12.14
115 senelik köklü geçmişi olan ailemizin 41 yıllık emektarı, şevkle, azimle, inançla imamlık yapan değerli hocamız Rahim AYDIN’ın emeklilik töreninde duygusal anlar yaşandı. Törene Sayın Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Güven BEKTEMÜR, Şişli Müftüsü Ahmet TÜCCAR, Hastane Yöneticisi Doç. Dr. H. Sinan USLU, Klinik şefleri, İMH Müdürü Hatip AYDIN, HHSO Müdürü Serkan GÖLEN, Hastane Yöneticileri, diğer kurum mensupları, çalışma arkadaşları ve sevenleri katılarak, Rahim hoca hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Kur’an tilaveti ile başlayan program, ilahi dinleti ile devam etti. Rahim hocaya, Hastane yöneticisi Doç Dr. H. Sinan USLU tarafından plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Her anını sevginin birlikteliğinde dolu dolu yaşanan 41 yılı geride bırakan emektar hocamıza bundan sonraki hayatında gönül huzuru ile dolu sıhhatli bir ömür dileriz.
“SORULARLA ACİL SERVİS” SEMPOZYUMU
02.12.14
Hastanemiz Erişkin Acil Tıp Kliniği tarafından “Sorularla Acil Servis” konulu Sempozyum düzenlendi. Acil servis sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda Aciliyet Kriterleri, Triyaj, Tükenmişlik, İletişim ve CPR’ da yaklaşım konuları tartışıldı.
Prof. Dr. İbrahim İKİZCELİ başkanlığında başlayan toplantıda konuşan Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Güven BEKTEMÜR, Doç. Dr. Hasan Sinan USLU, Uzm. Dr. Derya ÖZTÜRK, SBHM Hatice Çakmakçı Buyur acil servis, acil servis sorunları ve yaklaşımlara yönelik deneyim ve düşüncelerini paylaştılar. Sempozyuma Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. Memet Taşkın EĞİCİ Onur kurulu üyesi olarak katıldı.
DÜNYA AIDS GÜNÜ
01.12.14
1 Aralık Dünya AIDS günü nedeniyle Hastanemiz İbrahim Paşa Konferans Salonunda bilgilendirme semineri düzenlendi. Prof. Dr. İlyas DÖKMETAŞ, Uz. Dr. Alper GÜNDÜZ, Uz. Dr. Dilek Yıldız SEVGİ’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansa, dinleyici olarak Şişli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ve Öğretmenleri ile Şişli Hamidiye Etfal çalışanları katıldı.
AVRUPA ANTİBİYOTİK FARKINDALIK GÜNÜ SEMPOZYUMU
18.11.14
Hastanemiz İbrahim Paşa Konferans Salonunda 18 Kasım Antibiyotik Farkındalık Günü dolayısıyla, bilimsel etkinlik düzenlendi. Enfeksiyon Kliniği Eğitim Sorumlusu sayın Prof. Dr. İlyas DÖKMETAŞ’ ın sunumunu yaptığı sempozyuma hastane yöneticimiz Doç. Dr. Hasan Sinan USLU katkıda bulundular. Klinik eğitim ve idari sorumluları, hekim ve hemşirelerin katıldığı sempozyum soru-cevap şeklinde devam etti.
DÜNYA DİYABET GÜNÜ
14.11.14
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle hastanemiz İbrahim Paşa Konferans Salonunda Sempozyum düzenlendi. Günün anlamına yönelik olarak hazırlanan T-shirtlerin giyildiği toplantıda Hastanemiz Endokrinoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Yüksel Altuntaş tarafından yapılan sunumda günlük yaşamda Diyabet ile ilgili pratik bilgiler aktarıldı. Hastanemiz Yöneticisi Doç. Dr. H. Sinan Uslu’nun, hastane idarecilerinin, öğretim görevlileri, sağlık personeli ve hastaların katıldığı toplantı büyük beğeni topladı.
ÇOCUK CERRAHİSİ ÇALIŞTAYI
17.10.14
Hastanemiz Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi Klinikleri tarafından 17 Ekim 2014 tarihinde Hastanemiz İbrahim Paşa Konferans Salonunda “Uluslar arası Çocuklarda Laparoskopik Herni Onarımı Çalıştayı” düzenlendi. Ülkemizin bir çok bölgesinden çocuk cerrahisi uzmanlarını buluşturan II. Çalıştay Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Üroloji klinikleri Eğitim sorumlusu Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu başkanlığında gerçekleştirildi. Kendi adı ile anılan laparoskopik onarım tekniğini meslektaşları ile paylaşan Dariusz Patkowski ameliyat görüntülerini sundu. Konuşmalar ile devam eden çalıştayın en ilgi çekici bölümü ise hastane ameliyathanesinden yapılan canlı bağlantı ile yapılan ameliyatların katılımcılar tarafından izlenmesiydi.
ANNE OTELİNİN BAĞIŞÇISI
21.08.14
Sayın Leyla Kent Hastanemiz Yenidoğan Kliniğinde tedavi gören bebeklerin annelerinin hastanemiz bünyesinde misafir ettiğimiz ayrı alanda (ANNE OTELİ ve ANNE UYUM ODASI) babaları diş hekimi merhum Nurettin Kent adına oda tefriş ettiler. Bu ulvi duyguyu hastane yöneticileri eşliğinde annelerle paylaşan Leyla Kent hanımefendiye hastanemiz yöneticisi Doç. Dr. H. Sinan Uslu tarafından “Teşekkür Belgesi” sunuldu.
DOÇENT OLARAK HASTANEMİZİ ONURLANDIRANLAR...
31.12.14
Doçentlik kimlikleri ile hastanemizi onurlandıran hocalarımıza Hastanemiz Yöneticisi Doç. Dr. H. Sinan Uslu tarafından hastanemiz BİLİMSEL KONSEYLERİNDE plaket verilerek Hamidiye Etfal ailesinin bilimsel kimliğine katkıları nedeniyle teşekkür edildi.
DOÇ. DR. TANER BAŞTÜRK
DOÇ. DR. ELA ERDEM ERALP
DOÇ. DR. MELTEM AKPINAR
DOÇ. DR. NAZAN DALGIÇ
DOÇ. DR. ÖMER AKİL ÖZER
DOÇ. DR. ALPER ÖZEL
DOÇ. DR. MELTEM ERGÜN
DOÇ. DR. AYŞİN KARASOY
DOÇ. DR. ABDULLAH YILDIZ
DOÇ. DR. YENER KOÇ
DOÇ. DR. MURAT MÜSLÜMANOĞLU
DOÇ. DR.ADEM YILMAZ
DOÇ. DR. JÜLİDE ÖNCÜ
DOÇ. DR. BERİL DOĞU
DOÇ. DR. ESRA SÖZEN
DOÇ. DR. İRFAN ÇELEBİ

ŞÜKRANLARIMIZLA…
ŞİŞLİ M.Y.O VE THE İSTANBUL EDITION OTEL İŞBİRLİĞİNDE İKİ FARKLI ORGAN BAĞIŞ ETKİNLİĞİ
22.12.14
Şişli Meslek Yüksekokulu ve The Istanbul Edition Otel işbirliğinde iki farklı organ bağış etkinliği gerçekleştirdik.
UZ.DR.AYŞEGÜL GENÇ'E VEDA TÖRENİ
24.11.14
Başhekim yardımcımız Uz. Dr. Ayşegül Genç’e görevinden ayrılması nedeniyle Hastane Yöneticiliğimiz bünyesinde veda töreni düzenlendi. Törende hastane yöneticimiz Doç. Dr. H. Sinan Uslu tarafından Ayşegül Genç’e plaket sunuldu ve hizmetleri dolayısı ile teşekkür edildi. Değerli Ayşegül hocamıza yeni görev yerinde başarılar ve mutluluklar diliyoruz…
DÜNYA PREMATURE GÜNÜ KUTLAMASI
17.11.14
"17 Kasım Dünya Prematüre Günü" Türk Neonatoloji Derneği, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Beyoğlu kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği birlikteliğinde ve Prematüre bebekler ve aileleri ile birlikte patik asma ve pasta kesme töreni, oyunlar, şarkılar eşliğinde hastanemizde mutlulukla kutlandı...
10 KASIM 2014
10.11.14
Hamidiye Etfal ailesi ebediyete intikalinin 76. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran, minnet ve özlemle andı…
MÜSTEŞARIMIZ SAYIN PROF.DR.EYÜP GÜMÜŞ'ÜN HASTANEMİZİ ZİYARETİ
19.09.14
Müsteşarımız Sayın Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ 19.09.2014 Cuma günü hastanemizi ziyaret ettiler. Prof. Dr. Suat Efe Salonunda Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Sayın Uz. Dr. Güven BEKTEMUR, İdari Hizmetler Başkanı Sayın Dr. Aşkın AYVAZ, Mali Hizmetler Başkanımız Sayın Uz. Dr. Mehmet ERBAKAN, Hastanemiz Yöneticileri, Klinik İdari ve Eğitim Sorumlularımız ile Emekli Öğretim Görevlilerimizin de katılımı ile gerçekleşen brifing toplantısında Hastane Yöneticimiz Sayın Doç. Dr. Hasan Sinan USLU tarafından Hastanemizin geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında sunum gerçekleştirildi.
ONKOLOJİ MERKEZİ AÇILIŞI
23.06.14
Hastanemiz bünyesinde son teknoloji cihazlar ile donatılmış ve çok sayıda kanser hastasına hizmet verecek olan Kemoterapi Ünitesi, Birlik içeresindeki tek Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) ve Aile Hekimliği Polikliniği ile Sigara Bırakma Polikliniklerinin açılışı Genel Sekreterimiz Sayın Uz.Dr. Güven BEKTEMÜR, Şişli Kaymakamı, Beşiktaş Kaymakamı, Birliğimize bağlı hastanelerin yöneticileri ve diğer misafirlerin katılımıyla TRSM binası ile yapılan 3G canlı bağlantı sistemi kullanılarak gerçekleştirildi.
115. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ VE 2.ÇOCUK DOSTLARI SEMPOZYUMU
05.06.14
Türkiye'nin ilk Çocuk Hastanesi olan, 115 yıllık köklü çınarımız, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanemiz 05 Haziran 2014 Perşembe günü “2. Şişli Hamidiye Etfal Çocuk Dostları Buluşması” ile 115. Kuruluş Yıldönümünü kutladı.
İTÜ ORGAN BAĞIŞI KAMPANYASI
06.05.14
6-7-8 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapılan öğrenci şenliklerinde (İTÜFEST-2014) İstanbul Organ Nakli Koordinasyon Merkezi ve hastanemiz Organ Nakli Koordinatörlüğü işbirliği ile ikinci kez “organ bağış standı” açıldı.
23 NİSAN ETKİNLİKLERİ
22.04.14
Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında Hastanemizde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamaya yönelik çocuk hastalarımızı eğlendirmek amaçlı etkinlik düzenlenmiştir.
SAĞLIK HUKUKU SEMPOZYUMU
18.04.14
Sağlık Hukuku Sempozyumu 18-19 Nisan 2014 tarihlerinde Genel Sekreterliğimiz ve hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.
2. AİLE HEKİMLİĞİ ASİSTAN BULUŞMASI
05.04.14
2. Aile Hakimliği Asistan Buluşması 05.04.2014 tarihinde Hastanemiz Konferans Salonu'nda düzenlenmiştir.
ACİL EL YARALANMALARI VE UZUV KOPMALARI SEMPOZYUMU
12.04.14
12.04.2014 tarihinde Hastanemiz Konferans Salonu'nda "Acil El Yaralanmaları ve Uzuv Kopmaları Sempozyumu" düzenlenmiştir.
<<   ( 1 ) ( 2 ) ( 3 ) ( 4 ) ( 5 ) ( 6 ) ( 7 ) ( 8 ) ( 9 ) >>