FOTO GALERİ
DOÇENT OLAN HEKİMLERİMİZİN PLAKET TÖRENİ
28.02.14
Şubat ayında yapılan Bilimsel Konsey toplantısında Doçent olan hocalarımıza plaketleri verilmiştir.
TEŞEKKÜR'E MİNNET...
06.03.14
Hamidiye Etfal ruhunu bizlere yaşatan siz saygıdeğer hocalarımıza minnet duygularımız asla haftanın bir günü ile sınırlı değildir. Sizleri kalbi duygularımızla kucaklıyor, ellerinizden öpüyor ve Hamidiye Etfalli olmanın eşsiz ve vazgeçilmez huzurunu beraberce yaşamaya ve aynı havayı solumaya davet ediyoruz. Şükranlarımızla...

Şişli Hamdiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi
HASTANE YÖNETİCİMİZ DOÇ.DR.HASAN SİNAN USLU'DAN İTÜ ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETİM ÜYELERİNE TEŞEKKÜR
13.02.14
Hastane Yöneticimiz Doç.Dr. Sayın Hasan Sinan USLU tarafından hastanemiz bünyesinde yapmış oldukları tez çalışmasını tamamlayan İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Yar.Doç.Dr. Sayın Cemil CEYLAN Beye Üniversitede düzenlenen törende plaketleri takdim edilerek çalışmada görev alan öğrencileri de teşekkür belgesi verilmiştir.
PROF.DR.CENGİZ MİROĞLU'NUN EMEKLİLİK TÖRENİ
10.01.14
Hassas bir İstanbul beyefendisi, arka bahçesi renklerle ve zenginliklerle dolu bir yaşam anlayışı, nezaketini duruş ve davranışlarına taşıyan yaklaşımı ve nihayetinde insani olanı, ahlaki olanı, hak ve hakikati arayan ruhu ile kalplerde vücut bulan saygıdeğer Cengiz Miroğlu hocam, Hamidiye Etfalli evlatlarınız olarak hakkımızı helal ettik, şimdi de bizleri ruhen taşımanızı ve kucaklamanızı bekliyoruz. Yolunuz yolumuz olsun…

Saygılarımla,

Doç.Dr. Hasan Sinan USLU
Hastane Yöneticisi
İDARİ VE MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜMÜZ VOLKAN ÖZDEDE HASTANEMİZE VEDA ETTİ.
26.12.13
26 Aralık 2013 günü hastanemiz İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Volkan Özdede hastanemize veda etti. Tüm hastane yönetiminin katıldığı veda töreninde Hastane Yöneticimiz Doç.Dr.Hasan Sinan Uslu ve çalışma arkadaşları tarafından Volkan Özdede'ye plaket verildi.

Müdürümüz Volkan Özdede'ye yine İdari ve Mali Hizmetler Müdürü olarak atandığı yeni görev yeri olan Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki görevinde başarılar dileriz.
HASTANE YÖNETİCİĞİ DEVİR TESLİM VE VEDA TÖRENİ
06.12.13
Doç.Dr.Halil Alış Hastane Yöneticiliği Görevini Doç.Dr.Hasan Sinan Uslu'ya Devrederek Hastanemize Veda Etti.
SAĞLIK BAKANIMIZ DR.MEHMET MÜEZZİNOĞLU HASTANEMİZİ ZİYARET ETTİ.
20.09.13
Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve Danışmanı Dr. Zafer ÇUKUROVA Hastanemizi ziyaret ederek çalışmalarımız ile ilgili bilgi almıştır.
İSTANBUL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DEVİR TESLİM TÖRENİ
16.09.13
İstanbul Sağlık Müdürlüğü devir teslim töreni 16 Eylül 2013 Salı günü Hastanemiz Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Törende, İstanbul Sağlık Müdürü Prof.Dr.Selami Albayrak, dört buçuk yıl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Prof.Dr.Ali İhsan Dokucu'ya yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti ve Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı görevinde başarılar diledi.

Törene Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı olarak katılan Prof.Dr.Ali İhsan Dokucu "Geçtiğimiz dört ya da dokuz yıl içerisinde çalışma ekibimizde olup bu süreç zarfında durmaksızın çalışan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum." dedi. Prof.Dr.Selami Albayrak'ın kamuda yeni başarılara imza atacağına inancının tam olduğunu dile getiren Dokucu, "İstanbul'a yeni sağlık hizmetlerinin getirilmesi noktasında yeni hizmetler vereceğine inancım sonsuz." dedi.

Tören Dokucu'ya İstanbul'a sunduğu hizmetlerden dolayı plaket verilmesinin ardından sona erdi.
PROF.DR.ASİYE NUHOĞLU EMEKLİLİK TÖRENİ
10.09.13
Hastanemiz Neonatoloji Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof.Dr.Asiye Nuhoğlu emeklilik töreni 10 Eylül 2013'te Konferans salonumuzda gerçekleşmiştir. Meslek hayatı boyunca, Tıp alanındaki çalışmalarından ve hastanemize sağlamış olduğu katkılarından dolayı Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak olarak hocamıza teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında başarılar ve mutluluklar dileriz.
PERSONELİMİZ BURAK BAŞAK'IN TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ
10.07.13
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu 11-13 Haziran Eskişehir Atletizm Türkiye Şampiyonası'nda görme sınıflandırması olan B2 kategorisinde 10000 metrede 7 kişi içinde Türkiye Birincisi olan personelimiz Burak Başak'ı tebrik ederiz.
PROF.DR.AYAN GÜLGÖNEN HASTANEMİZDE 'AĞIR EL YARALANMALARI' KONULU KONFERANS VERDİ.
04.07.13
Prof.Dr.Ayan Gülgönen 04 Temmuz 2013 Perşembe günü Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu'nda Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği'nin El Cerrahisi Eğitim Programı kapsamında "Ağır El Yaralanmaları" konulu konferans verdi.
ÇİZGİ FİLM GÖSTERİSİ
19.04.13
Hastanemizin konferans salonunda her Cuma saat 10:00'da çizgi film gösterisi yapılmaktadır.
ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ ORGAN BAĞIŞINA DESTEK VERDİLER
21.03.13
Toplumda organ bağışı bilincinin yaygınlaştırılması, bağışçı sayısının arttırılması amacıyla Şişli Etfal Organ Ve Doku Nakil Koordinatörlüğü tarafından ŞİŞLİ MYO öğrenci ve öğretim görevlilerine yönelik 21.03.2013 tarihinde organ bağış kampanyası düzenlendi. Kampanya öncesi yapılan bilgilendirme toplantısında organ bağış hakkında genel bilgiler verildi; ülkemizde organ bağışında neredeyiz, bekleyen hastalar, organ bağışına karşı toplumun tutumu, bilinç düzeyi gibi konulara değinildi. Ardından organ bağış standı açılarak organ bağışı yapmak isteyenlere bağış kartları düzenlendi. Öğrenciler, öğretim üyeleri ve diğer okul çalışanları organ bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterdiler.
HASTANEMİZİN MALİ TABLOLARI ANALİZ EDİLEREK EKONOMİ STRATEJİLERİNİN OLUŞTURULDUĞU FİNANS TOPLANTISI 19.03.2013 TARİHİNDE YAPILDI.
19.03.13
19.03.2013 tarihinde hastanemizde T.C Sağlık Bakanlığı ekonomi-finans stratejileri ve bu stratejilerin hastanelere real-time uygulanması hakkında çalışma yapıldı. İstanbul İli Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Mehmet Taşkın EĞİCİ ve Hastane Yöneticimiz Doç. Dr. Halil ALIŞ öncülüğünde yapılan çalışmaya hastanemizdeki tüm yönetici, idari ve birim sorumluları katıldı. Hastanemizin stok yönetimi başta olmak üzere mali tabloları, fayda-maliyet analizleri, yatırım kararları analizleri, hastanemiz lojistik yönetimi konuları hakkındaki mevcut durumu hakkında bilgiler, çözüm önerileri ve yeni fikirler paylaşıldı. Ardından sunum yapılan hastanemiz yönetim grubuna, öğleden sonra diğer Beyoğlu Birlik hastane yöneticilerinin de katılımı ile Sağlık Net uygulamaları hakkında dikkat edilmesi gereken hususları ele alan farkındalık sunumu yapıldı.
14 MART TIP BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE HASTANEMİZDE KUTLANDI.
14.03.13
Etkinliğe emekli Şişli Etfal mensupları başta olmak üzere bir çok sağlık çalışanı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik Prof. Dr. Mehmet MİHMANLIı’nın açılış konuşması, Prof. Dr. Cengiz MİROĞLU’nun “Neden 14 Mart Tıp Bayramı?” sunumu, Prof. Dr. Asiye NUHOĞLU’NUN “Dünden Bugüne Şişli Etfal’de Tıp Bayramı” sunumu ve Prof. Dr. Yüksel ALTINTAŞ’ın “Gidenler ve Gelenler” sunumu ardından kokteyl ile son buldu.
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE HASTANEMİZDE KUTLANDI
08.03.13
Etkinlik Hastane Yöneticimiz Doç.Dr.Halil ALIŞ'ın açılış konuşması ile başladı. Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uz.Dr.Güven BEKTEMUR günün anlam ve önemine dair konuşmasında toplumun ilerlemesinin kadınların değişim, gelişim ve eğitimi ile olabileceğini ifade etti ve şartlar ne olursa olsun bu hedefe doğru adımlar atılması gerektiğini belirtti. Hastanemiz Kadın Doğum Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Op.Dr.Sibel GÜLOVA'nın "Kadının toplumdaki yeri ve kadına şiddet" içerikli sunumunda kadına şiddet unsurunun temelinde toplumdaki genel sevgisizlik olduğunu anlatarak günümüzde yaşanan kadına yönelik şiddet olayları ve sonuçlarını ele aldı. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hatice ÇAKMAKÇI konuşmasında Cumhuriyet Tarihi'nin öncü kadınlarına bugünlere gelmek adına çok şey borçlu olduklarını belirterek isimleri tarihin tozlu sayfalarında geçen ve 'mesleki ilk'lere imza atan kadınlarımızı müzik eşliğinde bir gösteriyle sundu. Ardından hastanenin çeşitli birimlerinde çalışan kadınların konuşma yaptığı program kokteyl ile devam ederken etkinliğe katılan tüm misafirlere karanfil hediye edildi.
EVDE SAĞLIK HİZMETİ ÇALIŞTAYI 31.01.2012 TARİHİNDE HASTANEMİZDE YAPILDI.
31.01.13
Yatağa bağımlı ve kronik hastalığı olan tanısı konmuş hastaların tedavi uygulama ve takibinin yapıldığı “Evde Sağlık Hizmeti” çalıştayı 31.01.2013 tarihinde hastanemizde yapıldı. Çalıştaya İstanbul İl Sağlık Müdürü Ali İhsan DOKUCU, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. İlyas BOZKURT, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa TAŞDEMİR, İBB Sağlık İşleri Daire Başkanı Ömer AKÇIL, İstanbul Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Mehmet TAŞKIN EĞİCİ ve çok sayıda hekim katıldı. 2012 yılında 20 bin hastaya ulaşıldığının, 75 bin kez ziyarette bulunulduğunun ve 150 binden fazla müdahele yapıldığının anlatıldığı çalıştayda süreçle ilgili oluşabilen sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.
ÇOCUK HAKLARI SEMİNERİ
19.11.12
20 KASIM 2012 günü'nün DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ olması nedeniyle ve hastanemizin de İlk Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kurulması nedeniyle, 19 Kasım 2012 tarihinde Sn.Prof.Dr.Türkan DAĞOĞLU'nun katılımlarıyla hastanemizde "Çocuk Hakları" konulu seminer düzenlendi.
HASTA GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU
07.12.12
07 Aralık 2012 tarihinde hastanemiz konferans salonunda Hasta Güvenliği Sempozyumu düzenlendi.
ŞAHİN ŞERİF İSİMLİ OBESİTE HASTAMIZ MEMLEKET ÖZLEMİ ÇEKMESİ NEDENİYLE KENDİSİNİN ISRARI ÜZERİNE TABURCU EDİLDİ.
19.10.12
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, Ramazan Bayramında Batı Trakya'ya gerçekleştirmiş olduğu ziyarette görüp tedavi olması için İstanbul'a getirttiği 49 yaşındaki morbid obez hasta Tufan Şerif taburcu oldu.
BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN BEKİR BOZDAĞ 31.08.2012 TARİHİNDE HASTANEMİZE GELEREK TUFAN ŞERİF İSİMLİ HASTAYI ZİYARET ETTİ.
31.08.12
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Batı Trakya’da tanıştığı ve tedavi olması için İstanbul’a getirttiği obezite hastası 49 yaşındaki Tufan Şerif’i hastanemizde ziyaret etti. Bozdağ’ı karşısında gören Tufan Şerif duygulanarak, “Allah sizden razı olsun. Geldik ana vatana, inşallah buradan ayaklanarak giderim” diyerek gözyaşı döktü. Bozdağ ise bunun üzerine, “İnşallah buradan evine yürüyerek gidersin. Biz de ayrıca mutlu oluruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Abdülkadir Ünsal ve Endokrin ve Metabolizma Hastalıkları Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlumuz Prof.Dr.Yüksel Altuntaş’tan hastanın durumu ile ilgili bilgi aldı.
KONFERANS SALONU'MUZDA NİKAH TÖRENİ
18.07.12
Acil Servis'in başarılı hemşiresi Ali Ulaşan ve Koroner Yoğun Bakım'ın güzide hemşiresi Gözde Derin 18.07.2012 tarihinde hastanemiz Konferans Salonu'nda hayatlarını birleştirdiler. Nikah davetine Ali Ulaşan'ın görev yaptığı Acil Servis çalışanları, gelin Gözde Derin'in görev yaptığı Koroner Yoğun Bakım'daki çalışma arkadaşları ile hastane idaresi çalışanları, Hastane Başhekimi ve Hastane Müdürü katıldı. Çifte mutluluklar dileriz.
İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRÜ PROF. DR. ALİ İHSAN DOKUCU, BAŞHEKİMİZ DOÇ. DR. ABDULKADİR ÜNSAL VE SÜLEYMANİYE KADIN DOĞUM HASTALIKLARI BAŞHEKİMİ OP. DR. CELAL YOLA HASTANEMİZDE DARP EDİLEN HEMŞİRE NECLA OKŞAK’I ZİYARET ETTİ.
02.07.12
Hastanemizde Çocuk Acil Kliniği hemşirelerinden Necla Okşak hasta yakını tarafından darp sonucu hastanelik edildi. İl Sağlık Müdürü Dokucu, son derece üzücü bu olaylara gerekli önemin verildiğini, şiddet ve darp olaylarını önleme konusunda eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının yapıldığını, sağlıkta şiddetin araştırılarak sonuçsuz bırakılmadığını, Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda birtakım tedbirler aldığını belirtti. Sayın Dokucu üzüntüsünü ve geçmiş olsun dileklerini ileterek, Hemşire Necla Okşak’a destek verdi.
HASTANEMİZDE TEDAVİ GÖREN YEMENLİ HASTALAR, YEMENLİ MİLLETVEKİLLERİ TARAFINDAN 15.06.2012 TARİHİNDE ZİYARET EDİLDİ.
15.06.12
Yemen hükümetinden gelen yetkililer ve parlementerler 15.06.2012 tarihinde hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Abdulkadir Ünsal ile yaptıkları samimi görüşmede başhekimimize, tüm hastane çalışanlarına ve Türk Milleti’ne minettarlıklarını bildirerek, teşekkürlerini sundular.
HASTANEMİZDE İLETİŞİM KONULU HİZMET İÇİ EĞİTİM PROĞRAMLARI DÜZENLENDİ.
04.06.12
Hastanemizde hasta ve çalışan memnuniyetinin arttırılması ve olası iletişim problemlerinin önlenmesi amacıyla hizmet içi eğitimler düzenlenmektedir. Eğitimlere gruplar halinde tüm çalışanlarımızın katılımı sağlanmaktadır. 04.06.2012 tarihinde düzenlenen “HEKİM-HASTA İLETİŞİMİ” konulu eğitim başhekim eşliğinde uzmanlarımızdan oluşan grubun katılımlarıyla başladı.
HASTANEMİZ 113. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.
24.05.12
Geleneksel olarak kutlanan hastanemiz “Kuruluş Yıl Dönümü” nün 113.sü, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan DOKUCU ve beraberindeki heyet, emekli hastanemiz mensupları, hastane çalışanları ve davetliler eşliğinde sosyal etkinliklerle kutlandı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan kutlamalar, açılış konuşmaları ve plaket töreninin ardından kokteyl ile tamamlandı.
HASTANEMİZE TÜRK KIZILAYI BEŞİKTAŞ ŞUBESİ TARAFINDAN ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
23.05.12
Beşiktaş Türk Kızılayı Şube Başkanı Mehmet Nuri Kuriş ve heyeti ile 23.05.2012 tarihinde hastanemiz Yenidoğan Kliniği ile Kadın Doğum Kliniği’ni ziyaret ederek, yatan hastalarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunup, hediyelerini takdim ettiler.
5 MAYIS DÜNYA EBELER VE 11 MAYIS DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
11.05.12
5 Mayıs Dünya Ebeler ve 11 Mayıs Hemşireler Günü İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan DOKUCU’nun da katılımları ile hastanemiz konferans salonunda kutlandı. Programda Hemşire Filiz KESKİN, Ebe Hacer DUMAN meslektaşları adına birer konuşma yaptılar. Başhemşiremiz Ümmühan ŞAHİN, Başhekim Abdülkadir ÜNSAL, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan DOKUCU tüm ebe ve hemşirelerin günlerini kutladılar ve mesleklerin önemi ve değeri üzerine konuşma yaptılar.

Programda Hastanemiz Yılın Hemşiresi seçilen Hemşire Nurcan Sıla KÖSECİK’E, Başhemşiremiz tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi. Bilimsel programda, Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Hayat YALIN “Kanıta Dayalı Hasta Bakımı” sunumu yer aldı.

Programın son bölümünde ise, İstanbul Öğretmenleri Türk Sanat Müziği Korosu’nun çok kıymetli solistleri şarkılarını seslendirdiler. Koro muhteşem bir müzik ziyafeti sunarak salonu coşturdu.
Kokteyl ile birlikte program son buldu.
2012 EKSPOMED FUARINDA HASTANEMİZ STANDI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI.
12.04.12
EKSPOMED 2012 Fuarı Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ’ın katılımıyla düzenlenen törenle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı. ArdındanSağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan DOKUCU ve beraberindeki heyet ile standlar dolaşıldı.
EKSPOMED 2012 19. Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma, Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Sistem, Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarı’na hastanemiz 3.kez katılmış olup diğer fuarlarda da olduğu gibi ziyaretçi akınına uğramıştır.
HASTA VE DİYABET OKULU NİSAN AYI EĞİTİMLERİ
26.04.12
Nisan ayı Hasta Okulu programımızda Uzm.Dr Adem YILMAZ tarafından Spina Bifida hakkında bilgilendirme yapıldı. Konu hasta yakınlarının ve Spina Bifida Derneğinin katılımları ile soru-cevap şeklinde işlendi.
Uzm. Dr. İbrahim ERBAŞ, Meme Kanserinin tanı, tedavi ve korunma yöntemleri hakkında eğitimi gerçekleştirdi. Kendi Kendine Meme Muayenesinin önemini ve erken tanındaki rolünü ifade etti. Hasta ve yakınlarının konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı.
Diyetisyen Nebile DERTLİ ise Diyabet ve Beslenme konusunda hastalarımıza bilgilendirme yaptı. Ayrıca diyabetli hastaların beslenme şekillerini yaşama uyarlamaları konusunda önerilerde bulundu.
<<   ( 1 ) ( 2 ) ( 3 ) ( 4 ) ( 5 ) ( 6 ) ( 7 ) ( 8 ) ( 9 ) >>